Hakkımızda


PROSES YAPI, 1955 yılında Akyüz Ticaret olarak kurulan ve sonrasında Akyüz Mimarlık olarak hayatına devam eden aile şirketinden, 2009 yılında kurumsal olarak hizmet vermeye başlayan şimdiki ismine kavuşmuştur.

Kurulduğu ilk günden itibaren çağın getirdiği bilimsel teknikleri, hizmet verdiği müşterilerinin hayalleri ile harmanlayan, her zaman müşteri odaklı çalışan güler yüzlü ofistir.
Felsefemiz

PROSES YAPI; öncelikle yaşanan coğrafya ile küreselleşen dünyanın farklı yönelimlerini geçmişin kalıcı değerleriyle buluşturan sentezleri, doğru/güvenilir biçimde günümüze uyarlama arayışlarına yanıt verir.

PROSES YAPI; sürdürülebilir form/fonksiyon ilişkilerini akılcı dinamiklerle kurgularken, kendisini de sürekli yeniler ve müşteri odaklı farklı talepleri, çağdaş ile gelenekseli birbiriyle harmanlayarak yerine getirme ilkesiyle çalışır.

PROSES YAPI; gerçekçi bakış ve hayalperest yaklaşımları işlevsel çözümler, akıllı çizimlerle birleştirmek, edilgen kültürün ögelerine saygılı, aynı zamanda güncelin hızına uyumlu, kullandıkça keyfi katlanacak yaşayan mekânlar / üniteler oluşturur.
 

Ekibimiz


 
Aydın Akyüz
Y. İç Mimar

1974 İstanbul doğumlu, Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde iş sağlığı ve güvenliği konusunda yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında Proses Yapı San. Tic. Ltd. Şti. ’ni kurarak, ailesinden kendisine kalan iş mirasını kurumsal platforma taşıdı. Halen Proses Yapı’da iş hayatına devam etmektedir.

Aydın AKYÜZ aynı zamanda yangın eğitmeni sertifikasına, gaz ve tesisat teknolojisi ve elektrik – elektronik usta öğreticilik belgelerine sahiptir.

Serdar İpek
İç Mimar

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2004 yılına kadar bireysel ve/ya ortaklı konut projelerinde, 2004 - 2006 yılları arasında ise proje sorumlusu olduğu Pe Mimarlığın tekstil - konut - mağaza üçgenindeki yurtiçi/yurtdışı projelerinde çalıştı. 2006-2009 arası proje ve uygulama sorumlusu olarak çalıştığı Kulin İç Mimari’nin otel (yurtdışı), konut, restaurant, fabrika kompleksi gibi farklı ölçekli projelerde görev aldıktan sonra 2010 yılında 365 Studio’yu kurdu. 2015 – 2016 yıllarında Autoban Mimarlık'ta Proje koordinatörü olarak farklı ölçeklerde yurt içi ve yurt dışı projelerde studio yöneticiliği yaptı. 2018‘ den günümüze çalışmalarını Proses Yapı Mimarlık'ta devam etmektedir.
 

 
Emre Çetinel
Y. Mimar

2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. İTÜ’de başladığı Mimari Tasarım yüksek lisans programına, Cottbus-Almanya’da Brandenburg Teknik Üniversitesi’nde devam edip, ABD’de Chicago-Illinois Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel hayata adım attığı Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, Tepe İnşaat Narcity Konutları, Tabanlıoğlu Mimarlık’ta Zorlu Holding Levent 199 Kulesi, Ekvator Ginesi-Sipopo Kongre Merkezi, ve Kazakistan-Astana Medya Merkezi, GMW Mimarlık’ta Medine ve Riyadh Uluslararası Havaalanları gibi orta ve büyük ölçekli yapıların tasarımı ve projelendirmesinde edindiği deneyimlerine ilaveten, Barcelona’da Data AE, Chicago’da Skidmore Owings & Merrill (SOM) Mimarlık, Adrian Smith & Gordon Gill Mimarlık ve Urbanlab Mimarlık ofislerinde edindiği yurtdışı deneyimine sahiptir. 2020 yılından günümüze çalışmalarına Proses Yapı Mimarlık'ta devam etmektedir.

Serhat Altınbilek
İç Mimar

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2004 – 2018 yılları arasında Dara Kırmızıtoprak mimarlık ofisinde proje departmanında proje ve cgi artist olarak çalıştı. Çalıştığı dönemde konut, restaurant,fabrika, yat, avm yurt içi ve yurt dışı bir çok projede çalışma imkanı buldu. 2018 yılından günümüze çalışmalarına Proses Yapı Mimarlık'ta devam etmektedir.
 

 
Ali Muhsin Take
Y. İç Mimar

1981 Bursa doğumlu, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Yeni Yüzyıl Üniversitesinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda yüksek lisansını tamamladı. Sektörde farklı mimari ofislerde kendisini geliştirdikten sonra önce kendi şirketini ardından ilk ortaklığını yaptı. 2016 yılında aynı zamanda okul arkadaşı olan Aydın AKYÜZ ile Proses Yapı bünyesinde iş hayatına devam etmektedir.

Engin Şentürk
Şantiye Şefi

İzmer 2000 izolasyon firmasında şantiye şefliği görevinde bulundu. Som Mühendislik Mimarlık firmasında şantiye şefliği görevi sürecinde alışveriş merkezleri, otel, iş merkezi, konut, tarihi binaların uygulama ve inşaatlarında görev almıştır.
 

 
Aydın Akbulut
Şantiye Sorumlusu

1969 İstanbul doğumlu. Akyüz Tesisat ve Akyüz Mimarlık sonrasında kurumsal kimliğine kavuşan Proses Yapı bünyesinde 20 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. Gaz ve tesisat teknolojileri usta öğreticilik belgesine sahiptir. Firmamız inşaat departmanında görev almaktadır.

Neşe Akyüz Hayır
Finans – İSO Denetçisi

1973 İstanbul doğumlu. KTÜ İktisat Bölümünü bitirmiştir. İSO Denetçisi sertifika programını tamamlamıştır. Firmamız bünyesinde İSO Denetçisi olarak görev almaktadır.
 

 
Dr. Dilek Akyüz
Sanat Danışmanı

1971 İstanbul doğumlu. YTÜ Bileşik Sanatlar bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Heykel Yüksek Lisansını tamamladı. Eğitimine Marmara Üniversitesinden Sanatta Yeterlik ünvanını alarak devam etmektedir. Firmamızın sanat danışmanlığını yapmaktadır.

Yusuf Yenice
Gayrimenkul ve Finans Danışmanı

1976 Karabük Doğumlu. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Farklı Bankalarda şube müdürlüğü görevlerinde görev almıştır. Firmamız bünyesinde Gayrimenkul ve Finans Danışmanlığı yapmaktadır.